Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 226 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dzień ''świętego Walentego'' - niemiła prawda

poniedziałek, 13 lutego 2017 13:33
Skocz do komentarzy

 

 

Dzień ''świętego Walentego''

– niemiła prawda

 

Miłość jest miłością.jpg

Walentyn po wydanym zakazie przez cesarza  Klaudiusza II kontynuował udzielanie ślubów homoseksualistom, za co cesarz rozkazał ściąć mu głowę. Dlatego jego święto jest tak popularne wśród sodomitów. Zwłaszcza teraz, kiedy narzucane są różnym krajom zboczenia. Zboczenia fizyczne („małżeństwa” sodomickie, gay-parady) jaki i duchowe, takie jak zgromadzenia międzywyznaniowe, wspólne modlitwy i obejmowanie się, pocałunki…

 

Dzień świętego Walentego nie jest niczym innym jak kolejną oszukańczą podmianą historycznej prawdy. Zachodzi tutaj nie tylko podmiana pojęć, zniekształcenie wyobrażeń ale i miażdżenie tradycji, zastępowanie ich przez inne, obce i niszczące.

 

Właśnie dlatego świętego Walentyna, straconego 14 lutego, zaczęto uważać za patrona zakochanych. Co zaś tyczy się rozpowszechnianych szczegółów „życia” Walentyna, które dostarczają zakochanym powodów do świętowania to są one absolutnie niewiarygodne i nie mają historycznych potwierdzeń.

 

To święto nie może być chrześcijańskie jeżeli otwarcie propagowana jest swoboda stosunków, rozwiązłość, które niszczą rodzinę. W tym czasie poganie obchodzili święto patronki zakochanych par, Junony. Jedną z tradycji święta było pisanie sobie zapisków z imionami zakochanych.

 

Junona (Iuno), królowa niebios i małżonka Jowisza utożsamiana z Herą. Była opiekunką życia kobiet, w tym życia seksualnego i macierzyństwa. Łączono ją również z grecką boginią narodzin Eilejtyją. Nazywana była „tą, która pozwala dziecku ujrzeć światło dnia„.

 

Z sieci wydłubane

 

.

oceń
12
0


Brak komentarzy

poniedziałek, 22 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  186 429  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Moje publikacje

O moim bloogu

Bloog ten powstał jako uzupełnienie informacji o mnie, przekazywanych w innych miejscach. Chcę tutaj w wielkim skrócie, pokazać cząstkę tego co robię. A co robię? Ano poruszam się, w obszarach ludzkie...

więcej...

Bloog ten powstał jako uzupełnienie informacji o mnie, przekazywanych w innych miejscach. Chcę tutaj w wielkim skrócie, pokazać cząstkę tego co robię. A co robię? Ano poruszam się, w obszarach ludzkiej mądrości i głupoty, sprośności i świętości, uczciwości i perfidii, spisując swoje refleksje. Wszystko co robię, zawdzięczam Diabłu, ponieważ dzięki niemu wierzę w Boga, który mnie przed nim chroni. Dziękuję szefom Wirtualnej Polski za możliwość i wielkie uproszczenie w prezentacji, moich osobistych wrażeń.

schowaj...

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 186429
Wpisy
  • liczba: 629
  • komentarze: 62
Galerie
  • liczba zdjęć: 20
  • komentarze: 4
Punkty konkursowe: 0
Bloog istnieje od: 2842 dni